Szkolenie psa z elektronicznymi obrożami

Szkolenie psa

Gdy w domu pojawia się dziecko

Posted by majka on 14-10-2010 in Szczekanie, Szkolenie psa with No Comments


Małe dziecko i pies pod jednym dachem to sytuacja, która może oznaczać bardzo wiele różnych nieporozumień. Pies powagi tejże sytuacji niestety nie rozumie – i trudno zresztą tego od niego wymagać. Dla niego jest to absolutna nowość, czuje się odtrącony oraz – cóż tu ukrywać – jest najzwyczajniej w świecie zazdrosny o nowego domownika. Też i tutaj nie należy być zdziwionym – zwierzę, które do tej pory znajdowało się w centrum zainteresowania nie pojmuje, co nagle takiego się stało, że już w nim nie jest. Psy są różne i w różny sposób przejawiają swoje zaniepokojenie opisaną powyżej sytuacją. Nie mniej jednak zdecydowanie najczęściej reagują agresją. Przejawia się to w ten sposób, że każde pojawienie się dziecka w polu widzenia psa jest na swój sposób skomentowane warczeniem albo szczekaniem – i nie są to bynajmniej przejawy jakiejkolwiek sympatii. Ciąg dalszy jest taki, że dziecko oczywiście zaczyna płakać, a jego rodzic chce je uspokoić, przy czym jeszcze karci psa, na przykład poprzez krzyknięcie na niego albo – co gorsza – wycelowaniem kapciem lub jeszcze innym przedmiotem. Pies z kolei również reaguje agresywnie i zaczyna szczekać jeszcze głośniej – udziela mu się nastrój jego właściciela.

Tak więc ogólnie rzecz biorąc, wytwarza się naprawdę bardzo mało interesująca sytuacja. Prawda jest taka, że krzykiem nie da się tutaj wskórać czegokolwiek, a wręcz przeciwnie – to nic innego tylko dolewanie oliwy do ognia. W każdym bądź razie nie można też ignorować tego i udawać, że się nic nie dzieje – to niczego na dłuższą metę nie da i problemu nie rozwiąże. Wiele osób w tym momencie co najwyżej bezradnie rozłoży ręce i powie, że niczego się zrobić nie da. Tymczasem to nie prawda – biorąc pod uwagę dostępne na rynku produkty, rozwiązanie powyższego kłopotu nie jest wcale takie trudne i skomplikowane, jak by się wydawać mogło. Warto się bowiem zainteresować obrożami antyszczekowymi. Dostępne są one w trzech opcjach – wyróżnia się zatem w tym zakresie trzy ich rodzaje, a mianowicie sprayowe, elektryczne oraz działające w oparciu o ultradźwięki. Jest więc zatem w czym wybierać. Obrożę trzeba naturalnie dostosować nie tylko do temperamentu psa, ale także i do jego rozmiarów – inna będzie dla dużego zwierzęcia, inna dla małego. Pies raczej szybko przyzwyczai się do takowego nabytku i raczej nie powinno być problemu z oduczeniem go szczekania. O jednej tylko rzeczy nie wolno w tym miejscu zapominać. Chodzi mianowicie o to, że obroża sama w sobie nie stanowi rozwiązania problemu.

Trzeba ją traktować w charakterze narzędzia uzupełniającego szkolenie. Obroża obrożą, ale nie można pewnych potrzeb psa w żadnym wypadku zaniedbywać. Trzeba troszczyć się o jego potrzeby i w wyraźny sposób dawać do zrozumienia, że jest mile widziany i doceniany. Należy – mówiąc najprościej – okazywać mu uczucie. Nie wolno tez unikać konfrontowania psa z dzieckiem – zawsze musi się to odbywać pod okiem osoby dorosłej, natomiast pies oraz dziecko powinny się ze sobą oswajać. Jeżeli dorośli podejdą do tej kwestii zdroworozsądkowo, to z całą pewnością pewne konflikty zostaną zażegnane. Niewykluczone jest również i to, że po jakimś czasie dziecko i pies zostaną w ogóle najlepszymi na świecie przyjaciółmi – aczkolwiek na to potrzeba czasu i cierpliwości, a także systematycznej pracy. Efekty nie będą widoczne od razu, ale prędzej czy później przyjdą. Trzeba po prostu się liczyć z rozmaitymi sytuacjami, decydując się na posiadanie psa. Nie zawsze bowiem wszystko układa się idealnie i tak, jak by się tego chciało.

« previous post

Niewidzialne ogrodzenie dla ps...

Właściciele psów na pewno w początkowych fazach szkolenia swoich pupili mieli niejedno...

next post »

Pies i obroża przeciw szczeka....

Skuteczny system powstrzymujący psa od szczekaniaWściekle udający, warczący czy nadmiernie szczekający pies z cała pewnością nie jes...

Leave a Reply

No trackbacks yet.

No post with similar tags yet.

Posts in similar categories
  • Ciekawe

  • Recent Post

  • Kontakt

  • szkolenie psa, szkolenie psów, tresura psów